Kdo hraje na klavír?

Proč se učíme hrát na klavír? Co nás k tomu vede? Jaký věk je typický pro danou skupinu? Co je cílem snahy hrát na klavír? Jaká je motivace? 

Druhý Mozart“

Jsou to děti, které jsou svými rodičů vedeni k zápisu na základní uměleckou školu, aniž by o tom samy mohly rozhodnout. Mnohdy vzniká silný odpor k dalšímu pokračování ve hře.

„Na druhý pokus to bude lepší!“

Další skupinou jsou studenti středních či vysokých škol, kteří se ke klavíru dostali v dětství, ale ten jim byl zprotiven učitelem a proto klavíru zanechali a nyní se k němu znovu vracejí.

„Já se to nejradši naučím sám“

Jsou to lidé, kteří jsou introvertně založení. Jejich zájem je hnán pokroky a ty samy dokážou dotyčné dovést do vysokého hráčského levelu. Aktivně vyhledávají dostupné informace a svou hráčskou dovednost dlouhodobě a stabilně rozvíjejí.
Na závěr
Důvodů proč lidé začínají hrát na klavír je spousta. Hlavní sílou procházející napříč všemi je bezesporu opojení z ušlechtilosti hry, krásy zvuku. Důležitou roli hraje úsilí a ochota věnovat čas hře na klavír.
Výsledek obrázku pro klavír

2 komentáře u „Kdo hraje na klavír?“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>